• Samsung HW-Q600C/ZF Sound Bar with Wireless Bluetooth 3.1.2 Channel 34W Subwoofer 34W Black
    Samsung
    Rating 0/5 based on 0 vote(s)
    View full description
    Features:
    • Reference
    • HW-Q600
    • Type
    • BARRA SONIDO
    • Total Power
    • 34W
    • Number of channels
    • 3.1
    • Subwoofer
    • SI
    • Bluetooth
    • SI
Other products in TV / Image
  • Samsung HW-T420 Sound Bar 2.1 Bluetooth 150W
    119,00Before: 129,00
  • Samsung The Freestyle 2nd Gen Projector FullHD WiFi Smart TV White
    409,00Before: 609,00
  • Samsung UE24N4305AEXXC 24
    -34,00
  • Samsung UE24N4305AEXXC 24
  • Sony HT-S40R Soundbar 5.1 600W
  • LG 75UR781C0LK 75
  • LG 75UR781C0LK 75
  • Product description
  • Samsung HW-Q600C/ZF Specifications
    • Audio
      • Audio output channels: 3.1.2 channels
      • Estimated RMS power: 34 W
      • Built-in decoders: Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD
      • Enhanced Audio Return Channel (eARC): Yes
    • Speaker soundbar
      • Number of speakers: 9
    • Subwoofer
      • Subwoofer included: Yes
    • Features
      • Color of product: Black
      • HDR (High Dynamic Range) technology: High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
      • USB direct playback: Yes
      • Supported audio formats: AAC, AIFF, FLAC, LPCM, MP3, OGG, WAV
      • Spotify Connect: No
      • Night mode: Yes
      • Chromecast integrated: No
      • Q-Symphony: Yes
    • Ports and Interfaces
      • Connectivity technology: Wireless
      • Bluetooth: Yes
      • Wifi: No
      • Number of HDMI ports: 2
      • HDMI input: 1
      • Number of HDMI outputs: 1
      • Digital audio, optical input: 1
    • Weight and dimensions
      • Width: 1030 mm
      • Depth: 105 mm
      • Height: 57 mm
      • Weight of soundbar: 3.8 kg
      • Subwoofer width: 18.4 cm (7.5 in.)
      • Subwoofer depth: 29.5 cm (11.5 in.)
      • Subwoofer height: 34.3 cm (11.5 in)
      • Subwoofer weight: 5.5 kg (15 lbs)
    • Packaging
      • Package width: 1088 mm
      • Package depth: 238 mm
      • Package height: 452 mm