• LG 75UR781C0LK 75
    LG
    Rating 5/5 based on 2 vote(s)
    Special offer
    Recommended product
    View full description
    Features:
    • Reference
    • 75UR781C0LK
    • Inches
    • 75''
    • Display
    • LED
    • Resolution
    • 3840 x 2160 Pixeles
    • Smart TV
    • SI
    • Bluetooth
    • SI
Other products in TV / Image
  • Samsung HW-T420 Sound Bar 2.1 Bluetooth 150W
    119,00Before: 129,00
  • Samsung UE24N4305AEXXC 24
    -34,00
  • Samsung UE24N4305AEXXC 24
    165,00Before: 199,00
  • Samsung HW-Q600C/ZF Sound Bar with Wireless Bluetooth 3.1.2 Channel 34W Subwoofer 34W Black
  • Sony HT-S40R Soundbar 5.1 600W
  • Samsung The Freestyle 2nd Gen Projector FullHD WiFi Smart TV White
  • Product description
  • LG 75UR781C0LK Specifications
    • Display
      • Diagonal screen size: 190.5 cm (75")
      • HD Type: 4K Ultra HD
      • Display Technology: LED
      • LED backlight: Yes
      • LED backlighting type: Direct-LED
      • Display Shape: Flat
      • Display Brightness: 280 cd/m²
      • Native refresh rate: 50 Hz
      • Display resolution: 3840 x 2160 Pixels
    • Smart TV
      • Smart TV: Yes
      • Internet TV: Yes
    • Audio
      • Number of speakers: 2
      • Estimated RMS power: 20 W
      • Sound Modes: AI Sound, Clear Voice Pro
      • Enhanced Audio Return Channel (eARC): Yes
    • Connection
      • Wi-Fi: Yes
      • Wi-Fi standards: Wi-Fi 5 (802.11ac)
      • Bluetooth: Yes
      • Bluetooth version: 5.0
      • Ethernet: Yes
    • Design:
      • Product color: Black
      • VESA mount: Yes
      • Mounting panel interface: 400 x 400 mm
    • Performance
      • HDR (High Dynamic Range) Technology: Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10 (HDR10)
      • Supported Audio Formats: AAC, AAC HE, AC3, AC4, EAC3, MP2, MP3, PCM, WMA
      • High Dynamic Range (HDR): Yes
      • Number of processor cores: 4
      • Gaming features: Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Dashboard, HGiG
      • 4K upscaler: Yes
    • Ports and Interfaces
      • HDMI version: 2.1
      • Ethernet LAN (RJ-45) ports quantity: 1
      • USB 2.0 ports quantity: 2
      • Number of RF ports: 1
      • Common interface: Yes
      • Number of HDMI ports: 3
    • Power control
      • Power consumption (idle): 0.5 W
      • Energy Efficiency Class (SDR): F
      • Energy Efficiency Class (HDR): G
      • Power consumption (SDR) per 1000 hours: 127 kWh
      • Energy consumption (HDR) per 1000 hours: 190 kWh
      • AC input voltage: 100 - 240 V
      • AC input frequency: 50/60 Hz
      • Energy efficiency scale: A to G
    • Weight and dimensions
      • Width of the device (with stand): 1678 mm
      • Depth of the device (with stand): 361 mm
      • Height of the device (with stand): 1027 mm
      • Weight (with stand): 31.8 kg (31.8 lb)
      • Width (without base): 1678 mm
      • Depth (without base): 59,9 mm
      • Height (without base): 964 mm
      • Weight (without base): 31.4 kg
      • Stand width: 134.4 cm
      • Stand depth: 36.1 cm (11.5 in)
    • Packaging
      • Package width: 1820 mm
      • Package depth: 200 mm
      • Package height: 1115 mm